Krkonoše - Skiresort Černá hora - Pec | Janské Lázně | Svoboda nad Úpou
  • CZ
  • EN
  • DE
Pohádkové Krkonoše - expozice ,,Do Krakonošova´´
Online rezervace
UŠETŘETE AŽ -15%

Pohádkové Krkonoše - expozice ,,Do Krakonošova´´

Horní okruh
Při vstupu do expozice se ocitnete v jiném světě – ve světě pohádkových bytostí, zpěvu ptáků a klidu krkonošské přírody. Setkáte se zde s mnoha skřítky, vodníky z řeky Úpy, čerty z dolu v Peci pod Sněžkou. Nahlédnete do Čertova mlýna a Zlatodolu na Rýchorách. Poznáte také krkonošskou světnici pana Trautenberka s jeho čeládkou, rytíře Albrechta, trutnovského draka, muzikanty, věštírnu, ledovnu a tančící víly.

Podzemní okruh
Sestoupíte do podzemí, které hlídá Strážce podzemí. Najdete zde permoníky z Černého dolu, kteří zde těží drahé kameny. Pracovití permoníci zde mají i své bydlení, hospodu a řemeslnou dílnu, kde lámou a obrušují kameny. Nachází se zde i Zával a dračí sluj s tříhlavým drakem a studánkou. Interaktivní hry

INTERAKTIVNÍ HRY
Celou expozici provádí interaktivní hry Lesní svět – poslechnete si, jak zní krkonošský les, budete poznávat naše dřeviny, ptáky, stopy zvěře, houby, květenu i lesní svěř. Dozvíte se mnoho dalších odpovědí na otázky o přírodě okolo nás. A nad vším bdí v „životní velikosti“ náš pan hor Krakonoš se sojkou. Expozicí Vás provádí povídačky a báchorky z Krkonoš.

Informace / objednávky

e-mail: info.marsov@seznam.cz
tel.: +420 499 692 953, +420 499 871 216

Najdete nás: SVOBODA NAD ÚPOU - TIC RÝCHORKA

Více informací na webu: https://www.pohadkovekrkonose.cz/pohadkove-krkonose-expozice-do-krakonosova/